Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 2. dubna 2023 Erika

Nevěřím pravicovým lékařům. Ani MUDr. Svobodovi.

28. 09. 2010 8:01:10
Všechny poštovní schránky v Praze zaplnil modrý časopis Metropolitan s MUDr. Svobodou na obálce. Nevadí, že časopis má stejný název jako někdejší pravicový a zkrachovalý deník. Rovněž mi nevadí ani šibalský úsměv pana gynekologa na titulní fotografii. Vadí mi, že tak zkušená strana, jakou ODS určitě je, si vezme jako frontmana lékaře, porodníka. Totiž, když lékař podobných zkušeností tvrdí, že má pravicové myšlení a tudíž bude zastávat pravicovou politiku, tak jednoduše lže.

Archiv

Téměř všichni lékaři a MUDr. Svoboda je toho typickým příkladem, jsou pravicoví leda svým motýlkem pod bradou, drahými automobily a exotickými dovolenými. Naši pravicově smýšlející lékaři totiž pracují a dá si říci, že i tyjí z typicky levicového systému, jakým je naše zdravotnictví. Vždyť čím jiným je současný zdravotnický systém, než malým bratříčkem velkého socialistického molocha. Pokud otec zakladatel Václav Klaus a i jeho zdárný učeň Petr Nečas neustále zdůrazňují, že pravicový je ten, kdo je proti přerozdělování, tak MUDr. Svoboda je ten, kdo celý svůj život žije z právě toho kritizovaného přerozdělování. Lékaři nebojují s neviditelnou rukou trhu, jsou přeci dobře placeni z účtů pojišťoven, které jsou solidárně plněny i námi, co do nemocnic nechodíme ani na návštěvu.

Já jsem antikvář a v mém antikvariátu je dokonalé tržní prostředí, tak milované a obhajované špičkami ODS. Mým zákazníkům nikdo neproplatí nakoupené knihy. Já jako majitel nedostanu od pojišťovny žádnou kapitační platbu za každého obslouženého zákazníka. Žádný zákon nevnucuje mým zákazníkům, že mi musí zaplatit 30 Kč za každou návštěvu mého kvelbu. Všechny peníze co vydělám, vydělám na rovném, státními zásahy nepokřiveném trhu.

Na druhou stranu páni doktoři a zvláště ti v nemocnicích, jsou právě těmi, co neustále žádají vyšší a vyšší částky ze společného koláče. Na předražené nejmodernější zařízení, na předražené medikamenty, na předražené všechno. Lékaři typu pana Svobody jsou neustále v kontroverzi s řediteli nemocnic či jejich ekonomy. Pořád mají pocit, že je někdo v jejich utrácení omezuje. Vždyť oni chtějí jenom to nejlepší pro pacienty a to něco stojí.

Obávám se, že kdyby, nedejbože, vyhrála v Praze ODS a pan doktor se stal pražským primátorem, dopadne Praha stejně, jako to předvedl ten předchozí lékař MUDr. Bém. Když celý a dlouhý život pan Svoboda pouze natahoval ruku, aby získal pro své oddělení, pro svoji kliniku, pro svoji katedru, pro své pacienty a tudíž i pro sebe co nejvíc peněz z kapes nás všech, jak bude na stará kolena hlídat celopražskou pokladnu před nataženýma rukama podobných existencí, které svůj byznys nejraději platí ze společných, tj. z našich prostředků.

Pane MUDr. Svobodo, nejste žádný začátečník na politickém poli a tak prosím, řekněte svým voličům, jakou máte praxi a zkušenosti v odpovědném hospodaření, šetření nebo alespoň v neutrácení.

Prahu může řídit pouze skutečný a odpovědný hospodář. A člověk, jako pan gynekolog Svoboda, který celý život žil a tyl z erárních peněz přerozdělovaných podle socialistických zásad to být nemůže, prostě to nemá v krvi.

Mysleme na to u volebních uren.

Autor: Milo Burdátš | úterý 28.9.2010 8:01 | karma článku: 37.64 | přečteno: 2967x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Lněnička

Politické procesy?

Vypadá-li to jako kachna, co jiného to tedy je? V běsnění kolem dezinformátorů najdeme paralely a motivy, které známe například ze Švejka, Černých baronů nebo z knihy Jak se kalila ocel.

2.4.2023 v 0:25 | Karma článku: 27.71 | Přečteno: 420 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K parlamentním volbám ve Finsku

V neděli 2. dubna 2023 se konají ve Finsku parlamentní volby. Mezi kandidáty do 200členného parlamentu (eduskunta) je i Päivi Räsänenová. Po premiérce Sanně Marinové možná nejznámější finská politička.

2.4.2023 v 0:11 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 112 | Diskuse

Aleš Merta

Komunisté proti politice Moskvy

Traduje se, že naši komunisté byli a jsou pátou kolonou Moskvy, ovšem není to úplně pravda i když antikomunisté tento mýtus rádi přiživují.

1.4.2023 v 17:45 | Karma článku: 12.85 | Přečteno: 333 | Diskuse

Josef Zbořil

Institut de-aparátizace: Pro absolventy "širokoškolského vzdělávání" premiéra Fialy

Studijní programy v čele s "brněnskou politologií" premiéra Fialy chrlí takové absolventy, že si zaslouží reflexi brainstormingovým zrcadlením jejich "širokoškolského vzdělávání" aparáto-tvornosti a nestarobního rentiérství.

1.4.2023 v 7:17 | Karma článku: 24.26 | Přečteno: 579 | Diskuse

Martin Lavay

Sport a politická špína

Sport není pro všechny! Záleží na místě, kde jste se narodil, jakou národnost mají vaši rodiče, jestli schvalujete či neschvalujete politiku vaší vlády a to ať už jste se podílel či nepodílel na jejím zvolení...

31.3.2023 v 22:59 | Karma článku: 29.99 | Přečteno: 543 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3148
Antikvář pražský a koncesovaný odhadce.

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Už jsem nechtěla mlčet. Jana Fabiánová o matce Nadě Urbánkové i Cimickém

Premium Měly komplikovaný vztah, ale pevné pouto mezi nimi se nikdy nepřerušilo. Začátkem února maminka Naďa Urbánková zemřela,...