Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 2. dubna 2023 Erika

Za pád Sazky si mohou bafuňáři sami.

17. 01. 2011 21:13:43
Z rozhlasu, z televize, z novin se šíří nářky akcionářů Sazky, funkcionářů sportovních svazů (sportovní terminologií bafuňářů), jak nic nevěděli, jak věřili agentu Aleši Hušákovi (agent Chapman a Krakonoš, jak poetické), jak spoléhali na jeho schopnosti. Fuj. Všichni sportovci a zejména ti skutečně aktivní by jim měli ukázat, zač je toho v Česku loket. Sazka jde do insolvenčního řízení a co oni? Co dělali tito bafuňáři ve svých funkcích členů představenstva a dozorčí rady Sazky, a.s.? Dnes slyšíme výmluvy typu: "Já pro sport žiji, jsem vynikající trenér, funkcionář, docent na FTVS, ale nechtějte po mně, abych rozuměl ekonomice."
Konec SAZKY
Konec SAZKY

A proč teda v řídících orgánech byli. Tam se nesestavují tréningové plány a ani neupravují pravidla kolektivních sportů. Tam se řídil jeden z největších finančních byznysů v Česku a tudíž v představenstvu by měli být skuteční profíci, kteří cítí rozdíl mezi milionem a miliardou.

Ne, netvrdím, že tam musí sedět samí ekonomové či právníci. Západní praxe ukazuje, že do správních rad mají být navoleni starší úspěšní podnikatelé, kteří již předvedli, že dokáží vytvořit životaschopný podnik. Takový pan Bakala, nebo Tomio Okamura by byl v představenstvu Sazky určitě lepší volbou než i zcestovalý MUDr. Jirásek či výzkumník ze Západočeské univerzity doc. Laurenc.

Bakala nebo Okamura by Hušáka prokoukli na první schůzi představenstva. Stačilo by pár cílených dotazů a draze placený šafář Hušák by se musel poroučet. Jenomže naivní lékaři, trenéři a výzkumní pracovníci zřejmě jako stádo ovcí hltalo Hušakovy kecy o prosperující společnosti a v proto bylo nutné úspěšnému řediteli neustále navyšovat odměny a kupovat nová auta značky Bentley (Rolls Royce by moc bil do očí, že)

Jak je možné, že tito zástupci majitelů ani netušili, že jakýsi dryjáčník Vítek skupuje jejich závazky. Jak to, že netušili, kdo je to Vítek a jakým způsobem si zprivatizoval tradiční spotřební družstvo našich babiček Včela. Jak je možné, že tito odborníci na sport neodvolali Hušáka po každé roční účetní závěrce. Vždyť museli vidět, že vždy po roce splácení dluhů, ty dluhy nemizely, ale naopak rostly.

Otázka zní, čím si je Hušák kupoval, že nic neviděli, ničemu nerozuměli a vždy se spolehli na moudrost agenta Krakonoše. Tuto otázku si teď musí pokládat ty svazy, které jmenované do funkcí vyslaly. A trestat a trestat.

Uvedení bafuňáři neseděli v orgánech Sazky zadarmo. Určitě převzali argumenty poslanců, že nemohou sedět v představenstvu bezplatně, jelikož ze zákona odpovídají za hospodaření firmy i svým osobním majetkem a tak nemohou přeci sloužit sportu zdarma.

A teď by měli nastoupit sportovci a zažalovat své bafuňáře v Sazce u soudu a žádat vysokou náhradu škody. Sebrat majetek, vilky, auta, zahraniční konta, a to i manželkám a tchýním. Neexistuje výmluva, že nic netušili. Za vyplacené tantiemy to měli tušit a taky to měli řešit.

Nedělám si iluze o tom, že Radovan Vítek chce podporovat český sport, ale alespoň potrestá to nemravné vedení Sazky. Že amatérští sportovci nebudou mít na dresy a špunty do kopaček je věc jiná. Mrzí mne to. Ale to je vše, co mohu udělat.

Autor: Milo Burdátš | pondělí 17.1.2011 21:13 | karma článku: 36.90 | přečteno: 1665x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Tomáš Flaška

Poštu stejně nemůže nic zachránit

Pošta má miliardové ztráty. Ministr se to snaží řešit, ale je to boj s větrnými mlýny. Ukazuje se, že prostě státní moloch neuspěje. Tak jak se to ukázalo už mnohokrát.

2.4.2023 v 10:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Martin Tuma

Poštaholici

Stát se rozhodl zrušit nějaké pobočky České pošty. Osobně se Poště vyhýbám jako pověstný čert kříži, proto jenom těžko chápu ty odnikud se vynořivší zástupy poštaholiků, kteří na tím roní krokodýlí slzy

31.3.2023 v 22:14 | Karma článku: 17.45 | Přečteno: 483 | Diskuse

Jan Ziegler

Polská firma chystá útok na české železnice

Pro někoho to může být překvapivé, když polský stavební obr Budimex, jak uvedl web zdopravy.cz, se chce ucházet o zakázky v České republice. Polsko holt udělalo velký krok dopředu.

30.3.2023 v 12:54 | Karma článku: 18.54 | Přečteno: 488 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Úřady nechápou podstatu problémů bank

Svět se z paniky kolem bank, která cloumala Spojenými státy americkými i Evropou, otřepal prozatím docela rychle, takže například akcie už zase rostou. Všechno se tedy zdá být na nejlepší cestě k normalizaci situace.

29.3.2023 v 8:12 | Karma článku: 43.89 | Přečteno: 10161 | Diskuse

David Kunc

Souhrn ekonomických událostí z 13. týdne

Americká centrální banka na rozdíl od té evropské zpomaluje při zvedání úrokových sazeb. Je opravud evropský bankovní trh odolnější než ten americký?

27.3.2023 v 23:27 | Karma článku: 6.60 | Přečteno: 101 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3148
Antikvář pražský a koncesovaný odhadce.

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Už jsem nechtěla mlčet. Jana Fabiánová o matce Nadě Urbánkové i Cimickém

Premium Měly komplikovaný vztah, ale pevné pouto mezi nimi se nikdy nepřerušilo. Začátkem února maminka Naďa Urbánková zemřela,...